HRADECKÝ MEMORIÁL  – hudební část připravena

27. 10. 2018 - sál Aldis, Hradec Králové

Bedřich  Smetana – Má vlast

Koncert ke 100. výročí vzniku Československé republiky

9.11. 2018 - sál FHK, Hradec Králové

11. 11. 2018 - Katedrála sv. Víta Praha

Juraj Filas REQUIEM – Oratio spei (Modlitba naděje)

mše za zemřelé pro soprán, tenor, baryton, smíšený sbor a orchestr

Koncert ke Dni veteránů a připomínka 100. výročí ukončení 1. světové války

Autor své monumentální dílo věnoval v roce 2002 na podkladě událostí září 2001 v USA věnoval všem obětem války a terorismu. Svou premiéru mělo v německé Fuldě v roce 2006. Od té doby zaznělo několikrát v Carnegie Hall v New Yorku, bylo provedeno i v pražském Rudolfinu.  Po několika letech se opět objeví v českém hudebním prostředí díky iniciativě Filharmonie Hradec Králové.

6.11. 2017 - sál FHK, Hradec Králové

Česko – Slovenský večer

Peter Lipa Band, Vladimír Mišík&ETC

 14.11. 2017 - sál FHK, Hradec Králové

Kdyby tisíc klarinetů – představení Divadla Semafor

 

Hradecký Memoriál začal už v únoru. V osmičkovém roce prostě musí začít v únoru. Při jednom velmi neslavném výročí, kterému se kdysi říkalo „Vítězný Únor“. Vítězný naštěstí nakonec nebyl, ale zničil a zkazil život mnoha lidem v období 41 let. A začal opravdu stylově.

Beseda s doc. Ivanem M. Havlem se uskutečnila  ve čtvrtek 22.2. 2017 v budově Pedagogické fakulty UHK, náměstí Svobody, Hradec Králové. Bylo to opravdu milé, poučné a osvěžující setkání.

V dnešní poněkud křečovité společenské době jsou nadhled, šarm a znalosti hodně dobré vlastnosti. 

Připravujeme i řadu dalších akcí v duchu sloganu Hradeckého Memoriálu „Nepromlčeno“ – moderní historie hudbou, slovem a obrazem. Je co připomínat! Osmičkové roky s naší moderní historií hodně zamávaly. Budeme průběžně informovat….

Co obsahoval HRADECKÝ MEMORIÁL  2017 

Koncert a beseda – „Jednou budem dál“ (13.11..2017)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Salome – písně Karla Kryla (14.11. 2017)

 

 

 

 

 

Přednáška a diskuse na Pedagogické fakultě University Hradec Králové (9. 11. 2017 )

Ve čtvrtek 9.11. proběhla v aule Pedagogické fakulty přednáška dvou významných osobností našeho vědeckého, politického života Prof. Jana Sokola a Mgr. Daniela Kroupy na téma 100 let od bolševické revoluce – a jak to dopadlo ? V naprosto zaplněné aule se střídala zajímavá sdělení obou protagonistů se zajímavými inspirativními dotazy posluchačů. Kdyby bylo více času, tak by beseda mohla trvat klidně tři hodiny a nikdo z přítomných by se nenudil.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vernisáž výstav ve Filharmonii Hradec Králové (9.11. 2017)

Ve čtvrtek proběhlo nejdříve slavnostní otevření výstavy Václav Havel ve fotografiích Oldřicha Škáchy na Ulrichově náměstí. Od 18 hodin se pak konala vernisáž komiksové výstavy Ještě jsme ve válce. Vše probíhalo za přítomnosti primátora Hradce Králové pana Zdeňka Finka a hejtmana Královehradeckého kraje pana Jiřího Štěpána, náměstkyně primátora paní Anety Maclové a náměstka primátora pan Jindřicha  Vedlicha. Město Hradec Králové a Královehradecký kraj významně podpořili projekt HRADECKÝ MEMORIÁL. Za partnery projektu byli přítomni děkan PF UHK pan František Vaníček a Post Bellum zastupovala celá delegace této neziskové organizace v čele se zakladatelem a ředitelem panem Mikulášem Kroupou. Pan Mikuláš Kroupa prezentoval založení pobočky Post Bellum v Hradci Králové.. Za iniciátora celého projektu Filharmonii Hradec Králové moderoval celý program předseda správní rady FHK pan Luboš Janhuba. Vše orámovala krásná hudba sólových houslí. Bylo vidět, že všichni přítomní odcházeli z vernisáže příjemně naladěni a je reálný předpoklad, že se v podobě HRADECKÉHO MEMORIÁLU zakládá významný kulturní, společenský a vzdělávací počin.

 

 

 

 

 

HRADECKÝ MEMORIÁL 2017 byl zakončen slavnostní mší svatou k výročí 17. listopadu v Katedrále sv. Ducha. Při mši svaté zaznělo slavné Requiem od  W.A. Mozarta

Program HRADECKÉHO MEMORIÁLU ke stažení   Podrobnější informace